Blog

Mój blog Odcinek 17 Dzień chłopaka, a sprawa męska

Kto jest chłopakiem? Najpierw ciocia Wikipedia:
Chłopiec (także: chłopak; dawniej chłopię, otrok) – młody człowiek płci męskiej. Wiek, w którym chłopiec staje się mężczyzną, jest różny w różnych społeczeństwach. Zwykle przejście z okresu dojrzewania do dojrzałości następuje w wieku kilkunastu lat.

To już chyba rozumiem dlaczego nikt nie złożył mi dzisiaj życzeń. Ale jak już zarywam nockę do drążę dalej. Też Wikipedia

Mężczyzna – męski dojrzały płciowo osobnik z rodzaju Homo. W biologii przyjmuje się, że różnice w genotypie kobiety i mężczyzny determinują dymorfizm płciowy człowieka (→ chromosomy płci) , gdyż 99,995% mężczyzn ma chromosom X i chromosom Y.

Tak, dużo się z tego dowiedziałem, ale jedno słowo mnie zaniepokoiło. Na szczęście ciocia Wiki wyjaśnia, że Homo – to rodzaj ssaków naczelnych z rodziny człowiekowatych (Hominidae) obejmujący współcześnie występującego człowieka rozumnego (Homo sapiens) oraz blisko z nim spokrewnione formy wymarłe, m. in. Homo habilis i Homo erectus. W języku polskim nazwie Homo przypisywana jest nazwa zwyczajowa człowiek, choć pod tą nazwą rozumiany jest zwykle współczesny Homo sapiens.

OK, to mamy ogarnięte. I po co ten hałas i zamieszanie, się pytam. Przecież Dzień Mężczyzn jest w innym terminie, niech chłopaczki cieszą się ze swojego święta. My prawdziwi faceci świętujemy w innym terminie – 10 marca (choć okoliczności nie są najszczęśliwsze). Ale o tym to może innym razem.
Super to też mamy ogarnięte. Robi się późno. A to skończę myślą Andrzeja Poniedzielskiego, która uspokoi skołataną tymi mądrościami głowę.
„Kobieta różni się od mężczyzny i mężczyzna różni się od kobiety. Ale kobieta różni się bardziej”

30 września 2019 wieczór

Moja pasja do fotografii pojawiła się już w szkole podstawowej. Pierwszą kamerą była Smiena. Potem był Zenit 11 i pierwsze zdjęcia, na które zarobiłem pieniądze. Przed laty trzeba było dużo wysiłku, aby robić zdjęcia, bo mała fotograficzna ciemnia znajdowała się w łazience, a zdjęcia można było robić w nocy, gdy inni spali. Dziś fotografia nie wymaga tyle wysiłku, chyba że trzeba wstać w lecie po 3 nad ranem, aby iść na wschód słońca :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *