Blog

Mój blog Odcinek 12 … niezmierzalne …

Dzisiaj w pierwszy dzień lata będzie o prędkości i to tej niezmierzalnej. Czyli fizyka kosmosu, albo mechanika kwantowa?  Choć w obu dziedzinach poruszam się tak samo 😉 Nie będzie to słowo z nauk ścisłych.
Zatem o czym? Otóż media głównych nurtów piszą, że celebryta, który potrącił na pasach 77 letnią kobietę nie poniesie za to żadnej, ŻADNEJ KARY. Powiecie skandal, żenada, niewiarygodne?
Do wypadku doszło w październiku 2017 roku. Po zmroku dziennikarz potrącił na pasach w Konstancinie-Jeziornie 77-letnią kobietę. Kierowca był trzeźwy, ale auto, którym jechał, nie było ubezpieczone i nie miało aktualnych badań technicznych. Okazało się, że dziennikarz nie miał prawa jazdy. Poszkodowana trafiła do szpitala, jednak nie doznała poważniejszych obrażeń.
Na początku sierpnia ubiegłego roku Sąd Rejonowy w Piasecznie uznał celebrytę za winnego nieumyślnego spowodowania wypadku, w którym obrażeń doznała 77-letnia kobieta. Według wyroku, dziennikarz miał zapłacić 6 tys. zł grzywny, 10 tys. zł nawiązki dla pokrzywdzonej i prawie 6 tys. zł kosztów postępowania. Wtedy do akcji wkroczył prokurator generalny Zbigniew Ziobro, który stwierdził, że kara jest zdecydowanie zbyt niska. (www.dorzeczy.pl)
Sprawa trafiła do wyższej instancji i tu wypada oddać głos celebrycie:
“Sąd który rozstrzygał tę sprawę, nie ustalił ponad wszelką wątpliwość z jaką prędkością ta pani weszła na pasy. Sąd uznał, że zachowałem szczególną ostrożność w związku z tym mnie uniewinniono” mówił celebryta w Dzień dobry TVN. Już oczami wyobraźni widzę jak rozbrykana 77-latka wbiega na pasy i atakuje powoli jadące ulicą celebryckie auto. Też to widzicie… a sąd widział, mają wyobraźnię.
Skoro celebryta niewinny, to kto jest winny. Jaką karę musi zapłacić staruszka za szkody jakie wywarła na samochodzie? Mechanik, myjnia, psycholog.
I kto zapłaci sądowi za jego ciężką pracę opartą o dogłębne analizy wykorzystujące mechanikę kwantową i inne dziedziny fizyki.
Toż to skandal, przecież ciężka praca powinna być wynagrodzona godziwą zapłatą.
21 czerwca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *