Blog,  sacrum

MÓJ BLOG 64 Rady dusz czyśćcowych

Maria Simma, mistyczka, autorka książki „Moje przeżycia z duszami czyśćcowymi” otrzymywała często od dusz czyśćcowych także napomnienia i praktyczne rady. Oto kilka z nich:

– Najświętszy Sakrament nie jest już czczony tak, jak powinien. W wielu nowoczesnych świątyniach Przenajświętszy Sakrament nie znajduje się wcale w centralnym punkcie kościoła.

– Wykonuje się obrazy i figury, które są karykaturą tego, co mają przedstawiać.

– Brakuje też pokory i bojaźni Bożej w zaleceniu, aby przyjmować Komunię w pozycji stojącej, zamiast bardziej właściwej klęczącej na oba kolana. To nie znaczy, że nie wolno nigdy przyjmować Komunii świętej stojąc, np. chorzy czy ludzie starsi. Kto jednak chciałby przyjąć komunię na kolanach, powinien mieć taką możliwość, co wyraźnie powiedział Papież Paweł VI

– Większą wagę należy przywiązywać do różańca. Modlitwa ta ma wielką moc. Maryja jest pomocnicą Chrystusa.

– Wszędzie napotykam zdziwienie, gdy na polecenie dusz czyśćcowych napominam, że niestosowny strój to pierwszy krok do nieobyczajności. Trzeba do tej sprawy podejść poważnie, a kobiety ponoszą w tym względzie szczególną odpowiedzialność.

– Dusze czyśćcowe mówią też, że dusza człowieka jest obecna już w chwili poczęcia.

– Życzą sobie, żebyśmy odpowiednio wcześnie sporządzali testament. Jakże często dochodzi do kłótni pomiędzy dziećmi, kiedy albo nie ma testamentu, albo jest, ale niesprawiedliwy.

– Ważne jest, by każdy wspierał budowę królestwa Bożego. Dużą odpowiedzialność ponoszą rodzice, jeżeli nie włączają dzieci do aktywnej pomocy. Młodzi ludzi są potem winni, jeżeli z wygodnictwa zaniechają dobrego uczynku

Błogosławieni, którzy pomagają zmarłym

8 listopada 2022

Moja pasja do fotografii pojawiła się już w szkole podstawowej. Pierwszą kamerą była Smiena. Potem był Zenit 11 i pierwsze zdjęcia, na które zarobiłem pieniądze. Przed laty trzeba było dużo wysiłku, aby robić zdjęcia, bo mała fotograficzna ciemnia znajdowała się w łazience, a zdjęcia można było robić w nocy, gdy inni spali. Dziś fotografia nie wymaga tyle wysiłku, chyba że trzeba wstać w lecie po 3 nad ranem, aby iść na wschód słońca :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *