Blog,  sacrum

MÓJ BLOG 65 O pogotowiu Różańcowym

Zanim napiszę o moim odmawianiu różańca, chciałbym się z Tobą podzielić pewnym artykułem ze strony sluzebniczkinmpnp.pl/

Różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące – dlaczego warto go odmawiać?

Różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące to jedna z najpopularniejszych i najchętniej odmawianych modlitw. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, dlaczego tak jest. Warto byłoby zatem poznać największe zalety modlitwy na różańcu i dowiedzieć się, w jaki sposób należy ją odmawiać. Na szczęście, nie jest to szczególnie skomplikowane.

Co daje Różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące? Różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące to modlitwa, która powinna być odmawiana przez każdego, komu zależy na dobru bliskich zmarłych. Niestety, nie wiemy gdzie ich dusze trafiają po śmierci. Istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że przynajmniej część naszych bliskich zmarłych przebywa w czyśćcu. Jak zaś powszechnie wiadomo, dusza w czyśćcu doświadcza szeregu cierpień, zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Najpoważniejsze jest jednak cierpienie, które powodowane jest rozłąką z Bogiem. Duszom w czyśćcu nie zagraża już oczywiście piekło. Niemniej jednak, nie wiemy, po jakim czasie dostąpią one rajskiego szczęścia. Z tego też względu, warto odmawiać Różaniec. Modlitwa ta pozwoli skrócić męki czyśćcowe i przyniesie ulgę w cierpieniu zmarłym bliskim. sluzebniczkinmpnp.pl/

Lubię i modlę się na różańcu. Widzę owoce tej modlitwy w moim życiu. Ta modlitwa bardzo dużo mi daje.  Coraz częściej widzę w autobusach osoby modlące się na różańcu, które się z tym nie kryją. Jeszcze nie jestem na tym etapie – różaniec chowam w kieszeni. Dzisiaj widziałem starszą panią, która modliła się trzymając na kolanach różaniec i przyszła mi taka myśl, że dopóki mamy i babcie będą się modlić za młodych to możemy być spokojni o swoją przyszłość.

Ale wróćmy do naszych szanownych zmarłych. Mam prośbę. Znajdź dziennie 5 minut (tyle to trwa) na odmówienie dziesiątki różańca za zmarłych – tylko tyle, a pomożesz wielu duszom.

PS. Całkiem niedawno odkryłem, że w każdym Zdrowaś modlę się o dobrą śmierć

Błogosławieni, którzy pomagają zmarłym dostać się do Raju

9 listopada 2022

Moja pasja do fotografii pojawiła się już w szkole podstawowej. Pierwszą kamerą była Smiena. Potem był Zenit 11 i pierwsze zdjęcia, na które zarobiłem pieniądze. Przed laty trzeba było dużo wysiłku, aby robić zdjęcia, bo mała fotograficzna ciemnia znajdowała się w łazience, a zdjęcia można było robić w nocy, gdy inni spali. Dziś fotografia nie wymaga tyle wysiłku, chyba że trzeba wstać w lecie po 3 nad ranem, aby iść na wschód słońca :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *