Blog,  sacrum

MÓJ BLOG 63 Przebaczenie

Często nie zdajemy sobie sprawy jak sami pętamy się brakiem przebaczenia. Widać to na przykładzie dusz z czyśćca. Maria Simma pisze, że nasz brak przebaczenia dla zmarłych zamyka im drogę do Nieba. W dzisiejszej Ewangelii możemy przeczytać takie słowa:

 

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą. Byłoby lepiej dla niego, gdyby kamień młyński zawieszono mu u szyi i wrzucono go w morze, niż żeby miał być powodem grzechu dla jednego z tych małych. Uważajcie na siebie! Jeśli brat twój zawini, upomnij go; i jeśli będzie żałował, przebacz mu. I jeśliby siedem razy na dzień zawinił przeciw tobie i siedem razy zwrócił się do ciebie, mówiąc: „Żałuję tego”, przebacz mu».

Z jednej strony trzeba uważać, by ktoś nie stracił wiary przez nasz zły przykład. Rodzice powinni być wzorem wiary dla swoich dzieci. Księża powinni dawać przykład życia zgodnego z przykazaniami, nauczyciele, wychowawcy, trenerzy… powinni uczyć życia, pokazywać Boga…

i przebaczajmy
może szczególnie zmarłym, którzy już nie mogą naprawić zła, które nam uczynili

przebaczając uwalniamy się od nienawiści, która niszczy i zubaża duchowo

przebaczając otwieramy Niebo

 

Błogosławieni, którzy pomagają zmarłym

7 listopada 2022

Moja pasja do fotografii pojawiła się już w szkole podstawowej. Pierwszą kamerą była Smiena. Potem był Zenit 11 i pierwsze zdjęcia, na które zarobiłem pieniądze. Przed laty trzeba było dużo wysiłku, aby robić zdjęcia, bo mała fotograficzna ciemnia znajdowała się w łazience, a zdjęcia można było robić w nocy, gdy inni spali. Dziś fotografia nie wymaga tyle wysiłku, chyba że trzeba wstać w lecie po 3 nad ranem, aby iść na wschód słońca :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *