Blog

Mój blog Odcinek 30 Korona wirus

Europa i Azja żyją Wirusem Korona. Coraz więcej ofiar, coraz szerszy zasięg oddziaływania… wydaje się, że zagrożenie Twoje i moje jest coraz bliżej… Mógłbym coś na ten temat napisać. Zastanowić się skąd ten wirus się wziął. Podzielić się wątpliwościami jakie snują po cichu komentatorzy: czy to robota samych Chińczyków, czy może Big brat zza oceanu maczał w tym ręce, a może że jest to kara Boża za homoseksualizm (także w Kościele) i upadek moralny współczesnych ludzi. Może i ciekawe byłyby napisane tutaj słowa. Pewnie dorobiłbym się nowych zwolenników i zagorzałych przeciwników, ale (podobno to co po „ale” jest najważniejsze) obiecałem sobie kiedyś nie zabierać głosu jak na czymś się nie znam…

 

 

Zatem skąd taki tytuł? W Kielcach, moim mieście, od 1973 roku działa klub MKS Korona Kielce. Działa z różnymi efektami. Bywała III, II, I liga. Ostatnio mamy u nas ekstraklasę 🙂 Dziękuję za gratulacje i wyrazy zachwytu. No właśnie. Jednak znający się nieco na piłce nożnej wiedzą, że Koroniarzom w tym sezonie idzie słabo. Lekarstwem miał być trener Smyła. Piłkarze zaczęli tworzyć zgrany zespół i widowiskowo grać w piłkę. Jednak to niestety nie zatrzymało napastników innych drużyn. Postanowiono sięgnąć po sprawdzony antybiotyk – Macieja Bartoszka. Teraz wypada poczekać, kiedy i czy w ogóle zadziała to leczenie… Po pierwszej dawce jest nadzieja. Korona odbiła się od dna.

PS

Teraz w obliczu zagrożenia  Koronawirusem ekstraklasa pauzuje. Jak długo? Jak zakończy się ten dziwny sezon? Czy Korona się utrzyma?

16 marzec 2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *