Blog

Mój blog 31. W czasach zarazy. Dzień 2

Jasna Góra. Duchowa stolica Polski. Miejsce, gdzie Polacy uciekali się po pomoc podczas wojen, kataklizmów i epidemii.

Oglądałem, przeżywałem dzisiaj mszę św. w Kaplicy Jasnogórskiej. 7-8 księży, kilkunastu wiernych. Przerażający widok. Pamiętam te tysiące, dziesiątki tysięcy pielgrzymów, którzy przybywały tutaj by prosić Czarną Madonnę o łaski. W ubiegłym tygodniu razem z maturzystami obszedłem ołtarz w kaplicy na Jasnej Górze. Niewiarygodny jest ten widok przedmiotów, którymi wysłuchani dziękowali za spełnienie swoich próśb. Wota oczu, ust, rąk, nóg… setki, tysiące wysłuchanych…

Dlaczego dzisiaj w obliczu zagrożenia pandemią nie ma nas tam u stóp Królowej Polski? Z jednej strony należy się cieszyć, że jesteśmy mądrzejsi od tych, którzy biją rekordy w liczbie przebranych za smurfy, czy uczestniczą w koncertach rockowych na stadionach… może tak drastyczne metody rządzących Polską uratują więcej naszych rodaków? Z drugiej strony – gdzie Polak katolik ma szukać ratunku przed pandemią? W zakładzie produkującym papier toaletowy?

PS
Szanując zalecenia pozostania w domach nie zapominajmy o Tej, która nie raz ratowała Europę przed epidemiami i zarazami

17 marca 2020

Moja pasja do fotografii pojawiła się już w szkole podstawowej. Pierwszą kamerą była Smiena. Potem był Zenit 11 i pierwsze zdjęcia, na które zarobiłem pieniądze. Przed laty trzeba było dużo wysiłku, aby robić zdjęcia, bo mała fotograficzna ciemnia znajdowała się w łazience, a zdjęcia można było robić w nocy, gdy inni spali. Dziś fotografia nie wymaga tyle wysiłku, chyba że trzeba wstać w lecie po 3 nad ranem, aby iść na wschód słońca :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *