Blog

Mój blog Odcinek 19 Bieganie po rosie …

Niektórzy mówią, że mam dziwne hobby, bo razem z kumplami biegamy o świcie po rosie. Rzeczywiście brzmi to nieco dziwnie. (Spróbuj to sobie wyobrazić: grupa facetów tańczy i biega boso po trawie – to musi ciekawie wyglądać ;P ). Zatem doprecyzuję: biegam po rosie, bo lubię o tej porze robić zdjęcia wschodzącemu słońcu. Wiadomo w lasach czy nad rzekami trawy i rosy nie brakuje. To moje nieco dziwne hobby wymaga więcej poświęceń w lecie. Wschody są nawet o 4 nad ranem, a jeszcze trzeba gdzieś dojechać. Dziwne hobby? A co powiecie na pasji George Luacasa, który uwielbia karmić wiewiórki. Albo o hobby Toma Hanksa zbierającego maszyny do pisania. Pasją może być też robienie na drutach. Do takiego hobby przyznaje się Meryl Streep a także rockowy gitarzysta grupy Weezer Rivers Cuomo. Gitarzysta na swoim Twitterze chętnie relacjonuje domowe wieczory spędzone z żoną na robieniu na drutach. Pozostańmy przy muzykach. Jack White jest kolekcjonerem wypchanych zwierząt. Równie ostro poczyna sobie Angelina Jolie, która zbiera sztylety. Ale odtwórczyni Lary Croft, może mieć niebezpieczne hobby. A co powiecie na hobby Raya Bandara. Ten amerykanin od pół wieku przeczesuje pobocza autostrad i plaże. Nawiązuje też kontakt z pracownikami ogrodów zoologicznych. Po co? Jego hobby to pozyskiwanie zwierzęcych czaszek.

Zatem co tam bieganie po rosie, a właściwie focenie o wschodzie słońca? Tak przy okazji wybieram się jutro na wschód słońca. A jak Ty zamierzasz odpoczywać w wolną sobotę

PS

Tego zdjęcia podczas łowów nie zrobiłem sobie sam. Dzięki Robert, że jest nas więcej…

4 października 2019

Moja pasja do fotografii pojawiła się już w szkole podstawowej. Pierwszą kamerą była Smiena. Potem był Zenit 11 i pierwsze zdjęcia, na które zarobiłem pieniądze. Przed laty trzeba było dużo wysiłku, aby robić zdjęcia, bo mała fotograficzna ciemnia znajdowała się w łazience, a zdjęcia można było robić w nocy, gdy inni spali. Dziś fotografia nie wymaga tyle wysiłku, chyba że trzeba wstać w lecie po 3 nad ranem, aby iść na wschód słońca :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *