Blog,  sacrum

MÓJ BLOG 66 Moja Ojczyzna

To jest moja matka, ta Ojczyzna! To są moi bracia i siostry! I zrozumcie, wy wszyscy, którzy lekkomyślnie podchodzicie do tych spraw, zrozumcie, że te sprawy nie mogą mnie nie obchodzić, nie mogą mnie nie boleć! Was też powinny boleć! Łatwo jest zniszczyć, trudniej odbudować. Zbyt długo niszczono! Trzeba intensywnie odbudowywać! Nie można dalej lekkomyślnie niszczeć!”

Tak krzyczał Jan Paweł II na lotnisku w Masłowie. Krzyczał by szanować nowe życie. Przypominał o miłości do rodziców i trudnym zadaniu bycia dobrym rodzicem. Pamiętam Masłów, pamiętam niezwykły nastrój tego wydarzenia i często wracam do tej pamiętnej Eucharystii wzmocnionej deszczem i burzą. Czy wyciągnęliśmy wnioski z tej niezwykłej lekcji? Czy dobro Ojczyzny, jej rozwój i bezpieczeństwo stało się celem działań polityków, rządzących, Twoim i moim.

Listopad to czas pamięci o tych, którzy nie zawahali się oddać życie za Ojczyznę. To czas pamięci, o tych, którzy za Ojczyznę umierali długo podczas tortur i przesłuchań. Czy o NICH pamiętam? Czy jestem im wdzięczny? Czy modlę się, by dostali się do Nieba.

Cześć i chwała BOHATEROM i wieczna nagroda!

Błogosławieni, którzy pomagają zmarłym dostać się do Raju

11 listopada 2022

Moja pasja do fotografii pojawiła się już w szkole podstawowej. Pierwszą kamerą była Smiena. Potem był Zenit 11 i pierwsze zdjęcia, na które zarobiłem pieniądze. Przed laty trzeba było dużo wysiłku, aby robić zdjęcia, bo mała fotograficzna ciemnia znajdowała się w łazience, a zdjęcia można było robić w nocy, gdy inni spali. Dziś fotografia nie wymaga tyle wysiłku, chyba że trzeba wstać w lecie po 3 nad ranem, aby iść na wschód słońca :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *