Blog,  cmentarze,  sacrum

MÓJ BLOG 62 Zmartwychwstaniemy

Tych, którzy będą uczestniczyć w dzisiejszej Niedzielnej Eucharystii zapewne zaskoczy historia kobiety, która miała 7 mężów! Ten przykład to prowokacja jaką saduceusze (nie wierzący w zmartwychwstanie) wystawiają na próbę Jezusa. A ON traktuje prowokatorów poważnie i poważnie odpowiada:

Dzieci tego świata żenią się i za mąż wychodzą. Lecz ci, którzy uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić. Już bowiem umrzeć nie mogą, gdyż są równi aniołom i są dziećmi Bożymi, będąc uczestnikami zmartwychwstania”.

W tej rzeczowej odpowiedzi Jezusa zwróciłem uwagę na zdumiewające słowa o naszym losie po zmartwychwstaniu: „Już bowiem umrzeć nie mogą, gdyż są równi aniołom i są dziećmi Bożymi, będąc uczestnikami zmartwychwstania”. – Gdy zmartwychwstaniemy będziemy równi aniołom!

Brzmi to mega optymistycznie, ale jest ALE. W innym miejscu Nowego Testamentu są słowa, o tym, że gdy Jezus przyjdzie powtórnie w chwale to wszyscy ludzie ZMARTWYCHWSTANĄ. Gdzie to ALE? Otóż niektórzy zmartwychwstaną do życia z Bogiem w Niebie, niestety niektórzy zmartwychwstaną do wiecznego potępienia w Piekle! Wybór miejsca, gdzie chcemy spędzić wieczność zależy od nas!

Błogosławieni, którzy pomagają zmarłym

6 listopada 2022

Moja pasja do fotografii pojawiła się już w szkole podstawowej. Pierwszą kamerą była Smiena. Potem był Zenit 11 i pierwsze zdjęcia, na które zarobiłem pieniądze. Przed laty trzeba było dużo wysiłku, aby robić zdjęcia, bo mała fotograficzna ciemnia znajdowała się w łazience, a zdjęcia można było robić w nocy, gdy inni spali. Dziś fotografia nie wymaga tyle wysiłku, chyba że trzeba wstać w lecie po 3 nad ranem, aby iść na wschód słońca :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *