krajobrazy,  ptaki,  wschody i zachody

Sunset with swans

Łabędzie to ptaki, które w Polsce występują na każdym większym zbiorniku wodnym. Mimo tego ich majestat i piękno budzi zachwyt. Łabędzie mają też taką przewagę nad innymi ptakami (np. wrednymi i nie dającymi się podejść czaplami), że fotografujący nie robi na nich żadnego wrażenia, a nawet podpływają by popatrzeć, kto o tej porze jeszcze włóczy się nad wodą. Piękne.

Swans are birds that occur in Poland on every larger water reservoir. Nevertheless, their majesty and beauty inspire admiration. Swans also have such an advantage over other birds (eg nasty and unmanageable herons) that the photographers do not make any impression on them, and even swim to see who is still wandering at the water at this time. Beautiful.

PS
My tu gadu gadu o łabądkach, a tu całkiem ładny zachód słońca mi się udał. Prawda?

Moja pasja do fotografii pojawiła się już w szkole podstawowej. Pierwszą kamerą była Smiena. Potem był Zenit 11 i pierwsze zdjęcia, na które zarobiłem pieniądze. Przed laty trzeba było dużo wysiłku, aby robić zdjęcia, bo mała fotograficzna ciemnia znajdowała się w łazience, a zdjęcia można było robić w nocy, gdy inni spali. Dziś fotografia nie wymaga tyle wysiłku, chyba że trzeba wstać w lecie po 3 nad ranem, aby iść na wschód słońca :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *