Blog

Mój blog Odcinek 5 Kto sieje wiatr…

kto sieje wiatr, ten zbiera burzę

Najpierw był “Kler”, który pokazał wypaczony obraz polskiego duchowieństwa. Patologia w sutannach. Alkohol, kobiety, samochody, kasa – to według autorów chleb powszedni naszego duchowieństwa.
Potem “Nie mów nikomu”, w którym autorzy podobno z troską pochylili się nad pedofilią – podobno największym problemem Kościoła Katolickiego w Polsce.
W obu filmach nie ma zwykłych, normalnych księży. Nie ma też mowy o dobrych kapłanach, a przecież takich każdy z nas spotkał. Jest tylko patologia, przestępstwa i pedofilia.
Powie ktoś, że to taka wizja autorów. Po filmach: “Złodziej w sutannie” (przedstawia postać ks. Józefa Wójcika, wielokrotnie więzionego za to, odważył się być dobrym księdzem), “Wolność jest w nas” (ukazana postać zabitego przez Służbę Bezpieczeństwa Jerzego Popiełuszkę), czy kilku filmach o św. Janie Pawle II teraz czas na ciemną stronę Kościoła.
A ja pytam PO CO?

Żeby ktoś zaczął niszczyć kościoły, napadać na księży pozbawiając ich życia? Jeżeli taki był cel, to autorzy filmów mogą sobie gratulować pierwszych sukcesów…

Moja pasja do fotografii pojawiła się już w szkole podstawowej. Pierwszą kamerą była Smiena. Potem był Zenit 11 i pierwsze zdjęcia, na które zarobiłem pieniądze. Przed laty trzeba było dużo wysiłku, aby robić zdjęcia, bo mała fotograficzna ciemnia znajdowała się w łazience, a zdjęcia można było robić w nocy, gdy inni spali. Dziś fotografia nie wymaga tyle wysiłku, chyba że trzeba wstać w lecie po 3 nad ranem, aby iść na wschód słońca :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *