Blog,  sacrum

MÓJ BLOG 47 Niepokalana

„Dlaczego to uczyniłaś?” – pyta Bóg w raju Ewę, matkę ludzi. Niewiasta odpowiedziała: „Wąż mnie zwiódł i zjadłam”. Wtedy Pan Bóg rzekł do węża: „Ponieważ to uczyniłeś, bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i polnych; na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni twego istnienia. Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę”.

Kilka (może kilkanaście wieków później) wypełnia się to proroctwo. U młodziutkiej Miriam, mieszkającej w Nazaret zjawia się wysłannik Boga.

Anioł rzekł do Niej: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca”.

Próbuję wyobrazić sobie ten najważniejszy moment w historii świata. Bóg wybrał Niewiastę odpowiednią na Bogarodzicę. Wysłał do Niej Archanioła Gabriela.

Anioł Jej odpowiedział: „Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego”.

Nie wiem czy te słowa, że dla Boga nie ma nic niemożliwego, przekonały Miriam. A może to, że Elżbieta, kobieta w podeszłym wieku, będzie matką. A może to, że była Niepokalana …

Ktoś powie, że było spokojnie. Plan musiał się powieść. Bóg to starannie obmyślił. Ale jestem pewien, że w tym momencie, może pierwszy raz w historii, zatrzymał cały Wszechświat… ONA musiała zdecydować.

Sama.

W wolności…

Na to rzekła Maryja: „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!”

To TAK Miriam zmieniło losy świata. Bóg mógł przyjść na Ziemię.

I na koniec bardzo współczuję moim braciom protestantom, że nie mają takiej Matki jak katolicy i prawosławni. Dziękuję, że Ci Miriam, że jesteś BOGARODZICĄ i moją Mamą 🙂

 

Zatem – czuwajmy i patrzmy na Matkę

8 grudnia 2020

Moja pasja do fotografii pojawiła się już w szkole podstawowej. Pierwszą kamerą była Smiena. Potem był Zenit 11 i pierwsze zdjęcia, na które zarobiłem pieniądze. Przed laty trzeba było dużo wysiłku, aby robić zdjęcia, bo mała fotograficzna ciemnia znajdowała się w łazience, a zdjęcia można było robić w nocy, gdy inni spali. Dziś fotografia nie wymaga tyle wysiłku, chyba że trzeba wstać w lecie po 3 nad ranem, aby iść na wschód słońca :)

Jeden komentarz

  • Agnieszka

    Anioł nie pytał ” czy zechcesz, czy zgodzisz się”, on stwierdził, ” Znalazłaś łaskę u Boga”…” Oto poczniesz i porodzisz syna”. Matka Boża swoim “fiat” postawiła pieczęć na jego słowach. Potwierdziła, że przyjmuje wolę Pana Boga. Pokornie, bez ale, bez pytań. Zawierzyła. Oddała wszystko. W radości, że została wybrana na matkę Mesjasza. Myślę, że nie spodziewała się zupełnie, co Ją czeka. Wszystko, co po drodze było, co się wydarzyło, przygotowywało Ją do kalwarii. Stopniowo. Ona dojrzewała do krzyża. I w sercu wszystko zachowywała. Była święta. Od poczęcia. Niepokalanego poczęcia. Pan Bóg Ją zaplanował i stworzył dla swojego Syna i dla nas. Dla całego świata❤ Przykład Matki Bożej pokazuje nam, że nie może być łatwo. Nie spodziewajmy sie, że będzie lekko. Ale nie smućmy się zanadto, przecież czeka nas niebo i zmartwychwstanie. Czeka nas radość wieczna, z Nią, z Jezusem, Bogiem Ojcem i Duchem Świętym….Amen 🙏❤😇

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *